czwartek, 18 lipca

Aplikacje mobilne a sport

Aplikacje mobilne a sport

Obecnie panuje era smartfonów i iphonów, czego dają wyraz konsumenci, którzy niezależnie od kategorii wiekowej, grupy społecznej czy stylu i trybu życia, praktycznie we wszystkich poszczególnych sferach swojego funkcjonowania na co dzień decydują się na korzystanie z nowoczesnych technologii. Owocami tych innowacji dwudziestego pierwszego wieku okazuje się przede wszystkim szeregu rozmaitych aplikacji mobilnych, które mogą w znaczącym stopniu ułatwić ludzkie prosperowanie.

Dzięki aplikacjom mobilnym człowiek nie ma problemów z tym, aby wyszukać połączenia środkami transportu zbiorowego. Istnieje sporo wielorakich platform, które działają jako swego rodzaju plannery podróży. Wybieramy punkt startowy oraz miejsce docelowe i od razu dostajemy możliwe formy dotarcia z A do B, jak również mamy sposobność zapoznania się z szacowanym realnym czasem, jaki trzeba poświęcić na dojazd. Podobne aplikacje istnieją także w branży rozrywkowej – można kupować przez sklepy internetowe rozmaite „apki” umożliwiające pobieranie ciekawych gier, quizów i zabaw. Jest to doskonała, a na pewno bardzo wciągająca forma rozrywki w każdym miejscu i okolicznościach – stoisz w korku, czekasz w kolejce, nudzisz się na kanapie.

Na tym jednak rodzajów dostępnych i szeroko dziś polecanych aplikacji mobilnych nie koniec. W ciągu kilku minionych lat przybyło sporo aplikacji sportowych. Po tym pojęciem rozumie się specjalne platformy, które działają na zasadzie programów trenerskich czy instruktorskich. Można zatem powiedzieć, że telefon komórkowy staje się dla nas niczym innym jak instruktorem. Sport można uprawiać dokładniej niż bez zastosowania aplikacji, gdyż programy tego typu dają opcję liczenia spalanych kalorii, przekraczanych kilometrów, pokonywanych dystansów. Możemy także ustawić stoper, alarm, który będzie nas jednoznacznie informował o zakończeniu danej partii ćwiczeń. Ponadto w aplikacjach dostępne są mapy, które pozwalają na dokładne zaprezentowanie pokonywanej przez nas trasy – czy to w bieganiu, czy tez na rolkach, nawet jazdą na rowerze bądź spacerując z psem.

Aplikacja nastawione na poprawę aktywności fizycznej są świetnym wariantem w dzisiejszych czasach, kiedy od paru dobrych sezonów panuje trend na bycie fit w szerokim tego słowa znaczeniu. Coraz więcej ludzi przykłada wagę do utrzymania swej sylwetki w nienagannej postaci, kontrolowania non stop ciężaru swego ciała, nie chcąc przytyć i dbania o ruch. Jest to dobre nie tylko dla naszego ciała, ale i ducha, stąd jeżeli nie możesz samodzielnie zmotywować się do walki ze zbędnymi kilogramami bądź nie masz pojęcia jak zmobilizować się do wpojenia sobie nawyku codziennego ruchu, warto abyś spróbował ćwiczeń z aplikacją mobilną. To może być solidna zachęta, bowiem będziemy mieć czarno na białym ile już osiągnęliśmy, ile pokonaliśmy kilometrów, jaki typ treningów czy ćwiczeń mamy za sobą. Poza tym na takich aplikacjach zapisuje się historia, więc mamy możliwość systematycznego śledzenia swych wyników i kolejnych postępów. Jest to nasz wirtualny instruktor, który pozwala nam na to, aby zamienić bierny wypoczynek na aktywny. Aplikacje mobilne poświęcone tematyce szeroko rozumianego sportu są do ściągnięcia w większości bezpłatnie, więc tym bardziej warto się na nie skusić.