piątek, 14 czerwca

Agroturystyka – uniwersalna forma wakacyjnego wypoczynku

Agroturystyka – uniwersalna forma wakacyjnego wypoczynku

Poszukujesz ciekawego miejsca na wakacyjny wypad? Nie wiesz, dokąd się udać i na co zwrócić uwagę przy wyborze określonego miejsca wczasowego? Generalnie sposobności jest cała masa, więc nie powinien dziwić fakt, że nie do końca jesteśmy zdecydowani tylko na jedną, konkretną opcję. Tym bardziej, że ilu uczestników wyjazdu, tyle i zapewne różnych kwestii do poruszenia. Przecież jeden chciałby to, a drugi coś zupełnie innego. Sposobem na dojście do kompromisu okazuje się natomiast agroturystyka.

Wyjazd na wczasy do standardowego gospodarstwa agroturystycznego jest alternatywą wobec luksusowych hoteli, za które trzeba zapłacić masę pieniędzy oraz dla pensjonatów, które są usytuowane gdzieś na obrzeżach większych miast. W prywatnych kwaterach tego typu nie ma kłopotu z tym, aby zaoszczędzić i to całkiem sporo, gdyż pobyt w takim domku letniskowym czy nawet wynajem pojedynczego piętra bądź samego jednego pokoju wcale nie jest drogi, a na pewno znacząco tańszy niż stawki obowiązujące chociażby za wyżej wymienione formy zakwaterowania. Kolejna sprawa to to, że uroki wsi są bezcenne. Nic nie relaksuje bardziej niż przechadzka po lesie, wyprawa rowerowa szlakiem górskim czy nawet posiedzenie na tarasie z kubkiem kawy i podziwianie miejskiego krajobrazu. Jeszcze jedna rzecz, na jaką także trzeba zwrócić uwagę to to, że agroturystyka jest dziś szczególnie szeroko rozpowszechniona.

Gospodarstwa tej kategorii możemy odnaleźć praktycznie wszędzie, gdzie tylko chcemy. Nie ma zatem kłopotu z natrafieniem na prywatne kwatery proponujące zakwaterowanie w dogodnej cenie i z wyżywieniem tak w górach, jak i nad morzem, nad jeziorami czy w zupełnie cichych i dziko funkcjonujących wsiach. Jeżeli jesteśmy zmotoryzowani nie powinno być też żadnych problemów ze sprawnym dojazdem z gospodarstwa bezpośrednio do centrum większych miast znajdujących się w okolicy czy też głównych atrakcji regionu. Nawet ciągłe kursowanie tu i z powrotem nie będzie droższe niż gdybyśmy zdecydowali się na zakwaterowanie w ścisłym centrum miejskiej metropolii turystycznej. Gospodarstwa agroturystyczne na pęczki występują w terenach polskich gór – Bieszczad, Gór Świętokrzyskich, Tatr, Karkonoszy, ale także nad naszym Bałtykiem czy na Mazurach oraz Roztoczu. W zasadzie mamy sposobność natrafienia na ten rodzaj kwater wszędzie, gdzie tylko zdecydujemy się udać.